Kategori arkiv: Nyheder fra Danmark

maj 05

DM Kvartfinale 2 i Outrup 2016

Outrup – 5/5-2016 – DM Kvartfinale Resultat: 15: Mikkel Bech 3-3-3-3-3 = 15 4: Nikolaj Busk Jakobsen 3-3-3-1-2 = 12 11: Morten Risager 3-2-2-2-1 = 10+3 7: Ulrich Østergaard 3-0-1-3-3 = 10+2 12: Jesper Scharff 1-2-2-2-3 = 10+1 —- 3: Kasper Lykke Nielsen 2-1-3-2-1 = 9 — 10: Charlie Gjedde 2-3-2-1-1 = 9 13: Lasse …

Læs mere »

maj 05

DM Kvartfinale 1 i Outrup 2016

Outrup – 5/5-2016 – DM Kvartfinale Resultat: 8: Anders Thomsen 3-3-3-2-3 = 14 6: Nicolai Klindt 2-2-3-3-3 = 13 3: Mikkel Michelsen 3-3-2-3-1 = 12 11: Rasmus Jensen 3-2-2-1-3 = 11 10: Kenni Nissen 2-3-3-2-1 = 11 — 13: Claus Vissing 3-2-T-3-2 = 10 — 14: Jonas Jeppesen 1-1-1-3-2 = 8 5: Jonas B Andersen …

Læs mere »

jan 26

Vigtigste danske løb 2016

Efter et større puslespil er det endelig lykkes DMU af få færdiggjort kalenderen for den kommende sæson og derfor kommer her de vigtigste nationale løb i den kommende sæson: SGP/SEC Kval:  15/4 – Esbjerg U21 EM/VM Kval 23/4 – Ourtup U21 DM: 30/7 – Semifinale – Outrup 2/9 – Finale – Holstebro DM Senior: 5/5 …

Læs mere »

jan 17

U21 DM

1960 – 1 Jørgen Hoffmann – 2 Christian Sørensen – 3 Villy Hansen 1961 – IKKE AFHOLDT 1962 – 1 Eigil Vergmann – 2 Erik Jensen – 3 Arne Andersen 1963 – 1 Preben Andreasen – 2 Svend Johansen – 3 Ove Pedersen 1964 – 1 Børge Fynbo – 2 Jan Holm Nielsen – 3 Henning …

Læs mere »

jan 16

DM 2011

Kvartfinaler: 23/4 – Glumsø: 1 Charlie Gjedde 14 – 2 Jesper B Monberg 14 – 3 Peter Kildemand 23/4 – Holstebro: 1 Mikkel Bech 14 – 2 Patrick Nørgaard 13 – 3 Jonas B Andersen 11 Semifinale: 7/5 – Randers: 1 Niels Kristian Iversen 13 – 2 Ulrich Østergaard 12 – 3 Kenneth Hansen 10 …

Læs mere »

jan 16

DM 2012

Semifinaler: 29/4 – Fjelsted: 1 Leon Madsen 14+3 – 2 Mikkel Michelsen 14+2 – 3 Charlie Gjedde 13 15/5 – Fjelsted: 1 Patrick Hougaard 14+3 – 2 Mads Korneliussen 14+NS – 3 Mikkel Bech 11 Finaler: 16/5 – Holsted: 1 Nicki Pedersen – 2 Niels Kr. Iversen – 3 Michael Jepsen Jensen 31/8 – Outrup: …

Læs mere »

jan 16

DM 2013

Semifinaler: 4/5 – Outrup: 1 Michael Jepsen Jensen 14 – 2 Peter Kildemand 13 – 3 Morten Risager 12 4/5 – Holstebro: 1 Kenni Larsen 14 – 2 Patrick Hougaard 13 – 3 Bjarne Pedersen 12 Finaler: 24/5 – Slangerup: 1 Niels Kr. Iversen – 2 Nicolai Klindt – 3 Peter Kildemand – 30/8 – …

Læs mere »

jan 16

DM 2014

Semifinaler: 2/5 – Glumsø: 1 Mikkel Bech 14 – 2 Leon Madsen 11 – 3 Ulrich Østergaard 10+3 2/5 – Grindsted: 1 Bjarne Pedersen 14 – 2 Mads Korneliussen 13 – 3 Nicklas Porsing 11 Finaler 15/5 – Holstebro: 1 Niels Kr, Iversen – 2 Nicolai Klindt – 3 Bjarne Pedersen 8/8 – Fjelsted: 1 …

Læs mere »

Flere indlæg «